Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Mobilny koncert w Wasilkowie. MOAK-owy koncertobus objechał miasto

Magda Ciasnowska
Magda Ciasnowska
W niedzielne popołudnie (3 maja) mieszkańcy Wasilkowa wyszli na balkony. Zwabiły ich dźwięki z koncertobusa Miejskiego Ośrodka Animacji Kultury.

W tym roku nie dane nam było tradycyjnie obchodzić dzień 3 maja. W związku z panującą w kraju epidemią, w Wasilkowie nie mógł odbyć się zaplanowany na tę okazję festyn rodzinny.

Jednak Miejski Ośrodek Animacji Kultury postanowił zadbać o to, by mieszkańcy miasta mięli okazję zakończyć majówkę w oryginalny, niecodzienny sposób.

Jego pracownicy zorganizowali mobilny koncert. Ciężarówka, będąca zarazem sceną, około 16 wyruszyła w trasę. Przez klika godzin zatrzymywała się w dziewięciu różnych lokalizacjach.

- W tym roku mieliśmy dużo planów na festyny, pikniki, potańcówki i różnego rodzaju spotkania z mieszkańcami naszej gminy. Sytuacja którą mamy obecnie, nie pozwala jednak na to, żebyśmy mogli spotykać się na tego typu wydarzeniach bezpośrednio. My, jako instytucja kultury, chcemy z tą kulturą w jakiś sposób wychodzić do mieszkańców. Stąd też padł pomysł - skoro ludzie nie mogą przychodzić do nas, to my postaramy się dotrzeć do nich - mówi Karol Świetlicki, dyrektor Miejskiego Ośrodka Animacji Kultury w Wasilkowie.

Już przy pierwszych dźwiękach z busa, wasilkowianie zaczynali pojawiać się w oknach i na balkonach. Niektórzy tańczyli, inni śpiewali, a większość prosiła o bisy.

Możliwe, że to nieostatni tego typu koncert w Wasilkowie.

- Już teraz można powiedzieć, że ludziom ten pomysł się raczej podoba. Dosyć spontanicznie reagują, wychodzą na balkony i chcą, żebyśmy grali jeszcze więcej. Frekwencja nam dopisała. Możliwe, że dotarliśmy do większej liczby osób, niż podczas niektórych naszych dotychczasowych wydarzeń. Myślę że to zapoczątkuje cykl koncertów mobilnych - przyznaje Świetlicki.

Podczas koncertu, za muzykę odpowiedzialny był Piotr Kogut. Niedzielne popołudnie swoim głosem umilała Agnieszka Oksiejczuk.

Wasilków miastem murali? Zobacz te, które powstały do tej po...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na wasilkow.naszemiasto.pl Nasze Miasto